Des de patates patates imitació fins a l'ersatz Jack Daniels, revelem les alternatives pressupostàries d'Aldi i Lidl que eliminen els equivalents de marques per una fracció del preu.

T'AMOR les coses més bones de la vida, però odies el seu preu?

No necessiteu diners per cremar per pagar articles de luxe.

19

Aldi ofereix imitacions de valor de les marques de High StreetCrèdit: Alamy





Aquesta setmana les espelmes perfumats, amb un cost de 3,99 £ al supermercat econòmic Aldi, han demostrat ser tan populars que han aconseguit 11 VEGADES el seu preu de venda a eBay.

Van ser un gran èxit a causa de la seva similitud amb les espelmes de 44 £ de la marca de luxe Jo Malone.



No són les úniques imitacions de valor de les marques de High Street. També hi ha disponibles versions assequibles de xocolates de luxe, sabó de mans i begudes alcohòliques.

Aquí GRAEME CULLIFORD i AMY JONES tria les millors versions pressupostàries dels productes de marca.

Whisky

19

Una ampolla de litre de whisky Jack Daniel's costa 25 £ a Morrisons



Jack Daniel's està relacionat amb el rock 'n' roll i va ser la beguda escollida pels herois de la guitarra Keith Richards i Slash.

Una ampolla de litre de whisky de Tennessee costa 25 £ a Morrisons, però Lidl té una alternativa més barata per a aquells que busquen treure les seves roques.

19

Però Lidl té una alternativa anomenada Western Gold amb un preu de 15,49 £Crèdit: News Group Newspapers Ltd

Western Gold té una criança de sis anys i una ampolla de 70 cl només costa 15,49 £.

Un crític va dir: Si tasteu la diferència, em sorprendré.


Spreads

19

Lurpak us costarà 3,25 £ per 500 g

Gairebé no hi ha res per distingir el producte Danpak de Lidl de la versió més cara, Lurpak.

El nom i l'embalatge són molt semblants.

Però Lurpak us costarà 3,25 £ per 500 g, mentre que Danpak costa 1,75 £ per la mateixa quantitat.

19

Mentre que Danpak costa 1,75 £ per la mateixa quantitatCrèdit: News Group Newspapers Ltd



Crema irlandesa

19

Baileys té un preu de 12 £ l'ampolla

Baileys és una delícia que gaudeixen milions de persones en ocasions familiars. Però a 12 lliures l'ampolla a botigues com Tesco, el seu preu és aclaparador.

La Ballycastle Irish Country Cream d'Aldi costa només 3,75 £ per 70 cl i va guanyar el premi Spirits Business Liqueur Masters el 2014.

19

Aldi's Ballycastle Irish Country Cream costa només 3,75 £ per 70 cl



Rentat a mà

19

Aquest sabó de gamma alta costa 18 £

El rentat de mans Abbott & Broome d'Aldi només costa 89 pessebres per 300 ml.

Però alguns creuen que és fins i tot millor que la versió de gamma alta de Molton Brown.

19

Mentre que el rentat de mans Abbott & Broome d'Aldi només costa 89 p per 300 mlCrèdit: News Group Newspapers Ltd

Venut a botigues de luxe com Harrods a Londres, aquest últim es ven al detall per 18 £ per la mateixa quantitat de sabó.

Però quan el programa de Channel 4 Supershoppers va demanar al fan de Molton Brown Kris Murie, de 26 anys, que els provessin tots dos l'any passat, va preferir la versió més barata.


Escabetx

19

Una olla de 520 g de l'estimat escabetx de Branston et costarà 1,75 £ a Sainsbury's

De vegades, només un entrepà de formatge i escabetx encertarà.

Una olla de 520 g d'escabetx de Branston us costarà 1,75 £ a Sainsbury's i està feta amb una varietat de verdures tallades a daus amb vinagre, tomàquet i salsa de poma.

19

El chutney de llaurador d'especialitat Bramwells d'Aldi és de només 99 p per un pot de 295 gCrèdit: News Group Newspapers Ltd

Però sempre necessites treure el Branston? El chutney de llaurador d'especialitat Bramwells d'Aldi és de només 99 p per un pot de 295 g.

Una prova de gust el va descriure com un sabor dolç, fruiter i picant encantador.


Patates fregides

19

A Tesco, una llauna de 190 g de patates fregides Pringles costa 1,99 £

Un cop esclateu, no podeu parar, però és només Pringles el que ens fa voler més?

Una llauna de 165 g de Snackrite Stackers és de 89 p a Aldi, mentre que a Tesco, una llauna de 190 g de patates fregides Pringles és més del doble, a 1,99 £.

19

Un recipient de 165 g de Snackrite Stackers és de 89 pCrèdit: News Group Newspapers Ltd

Una prova de gust cec del sabor de crema agra i ceba d'ambdues marques va trobar que els dos eren molt similars, amb l'informe que afirmava: Tots els concursants van coincidir que els Snackrite Stackers eren més gruixuts, amb més estructura, mentre que els Pringles eren més lleugers. L'Aldi Snackrite té un regust lleugerament més dolç.


Sabatilles

19

No et sentiràs còmode amb el cost de 74 £ de les sabatilles Chestnut Scuff per a homes

Les sabatilles UGG són per al luxe. Però no et sentiràs còmode amb el cost de 74 £ de les sabatilles Chestnut Scuff per a homes.

Una alternativa molt més econòmica són les sabatilles de pell d'ovella a quadres per a homes, venudes recentment a Aldi per només 14,99 £, que tenen un efecte calmant similar sense paraliar el saldo bancari.

19

Una alternativa molt més econòmica són les sabatilles de pell d'ovella a quadres per a homes, venudes recentment a Aldi per només 14,99 £.Crèdit: News Group Newspapers Ltd



Batedors de nutrients

19

Amb un cost de 70 £, el Nutribullet reduirà dràsticament el vostre saldo bancari

El Nutribullet s'ha convertit en un article imprescindible per a persones conscients de la salut, ja que us permet preparar batuts i àpats plens de verdures i fruites en un temps rècord.

Però, amb un cost a partir de 70 £, reduirà dràsticament el vostre saldo bancari i la vostra cintura.

Aldi ven una batedora de nutrients de 29,99 £ que és gairebé idèntica.

19

Aldi ven una batedora de nutrients de 29,99 £ que és gairebé idènticaCrèdit: Array



Petxines de xocolata

19

Les petxines de xocolata belga Guylian tenen un preu de 10 £ per 500 g

Les petxines de xocolata belga Guylian són un gran regal per al Dia de la Mare i es veuen com un article de luxe al món de la pastisseria.

No obstant això, a 10 £ per 500 g són qualsevol cosa menys barats.

Les petxines de xocolata de Lidl, disponibles de temporada, costen menys de la meitat del preu, a 1,79 £ per 250 g.

19

Les petxines de xocolata de Lidl costen menys de la meitat del preu, a 1,79 £ per 250 g.Crèdit: News Group Newspapers Ltd